[wróć]

12 września 1956 roku przy Oddziale Łódzkim PTTK powstało Koło Terenowe Kolarzy,dając początki zorganizowanej turystyki kolarskiej w Łodzi. Założycielami tego koła były następujące osoby: Wanda Lewandow-ska, Ewa Pasiurska-Matusiak, Eugeniusz Strzelecki, Grzegorz Krzysztofiak, Antoni Bogusławski, Stefan Krzemiński. Pierwszym prezesem został kol. Eugeniusz Strzelecki

W 1959 roku Komisja Turystyki Kolarskiej ZG PTTK w ogłosiła ogólnopolski konkurs pn."Jak najwięcej dni na wycieczkach kolarskich", ( który z czasem zmienił się na "Najlepiej działającą Komisję-Klub Turystyki Kolarskiej" ), nasz klub został pierwszym laureatem. Ogólnie w tym konkursie zdobyliśmy siedem razy 1 miejsce, dwa razy 2 miejsce i kilkanaście razy plasowaliśmy się w bardzo ścisłej czołówce.

W 1972 roku w trakcie obchodów XV- lecia istnienia, podczas uro-czystego zebrania Klub został odznaczony Złotą Honorową Odznaką PTTK za wybitne osiągnięcia w krzewieniu turystyki rowerowej i krajoznawstwa.

W 1976 roku byliśmy organizatorami jubileuszowego XXV Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy w Pabianicach, w którym wzięło udział 450 osób z całej Polski.

W 1993 roku ustanowienie odznaki: Rajd Kolarski Dookoła Ziemi Łódzkiej,

W 1994 roku organizacja XXXIV Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK po Ziemi Łódzkiej i po Ziemi Sieradzkiej łącznie gościliśmy około 340 osób z całej Polski.

W 1994 ZG PTTK przekazał do Łodzkiego Klubu Turystów Kolarzy PTTK redagowanie i wydawanie Informatora Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK, który w zmienionej szacie i z bogatym materiałem redagowany był przez prawie dwa lata.

W 1995 roku przy Łódzkim Klubie Turystów Kolarzy PTTK im. H.Gintera powołano Filię nr 1 Centralnego Referatu Weryfikacyjnego Odznak Turystyki Kolarskiej PTTK


W 1996 roku organizacja Ogólnopolskiego Maratonu Kolarskiego Audax 96 w Załęczu k. Wielunia

Rok 2006 50-lecie Łódzkiego Klubu Turystów Kolarzy PTTK im. Henryka Gintera…oj będzie się działo!!!

[wróć]

adres lktk UWAGA Strona nie aktualizowana od marca 2012 roku.Aktualna strona www.lktk.pl